O firmie

O firmie

Profil
Nasz główny zakres działania to ochrona powierzchni konstrukcji stalowych i betonowych a także innych materiałów stosowanych w budownictwie (metale nieżelazne, kamień, cegła, tworzywa sztuczne).
Zależnie od potrzeb naszych Klientów, stanu powierzchni i warunków eksploatacji zabezpieczanych obiektów wykonujemy następujące prace:
- Różnorodne rodzaje powłok ochronnych – antykorozyjne, chemoodporne, ogniochronne, a także powłoki o właściwościach specjalnych;
- Naprawy i reprofilacja powierzchni betonowych i stalowych;
- Czyszczenie powierzchni – od mocno zanieczyszczonych instalacji przemysłowych do delikatnych powierzchni obiektów zabytkowych, przy użyciu zróżnicowanych metod gwarantujących skuteczne oczyszczenie powierzchni bez ryzyka jej uszkodzenia;
- Impregnacja, zabezpieczenia anti-graffiti i inne metody ochrony powierzchni;
- Kompleksowe prace porządkowe (odkurzanie, mycie, czyszczenie parą) po zakończeniu budowy lub podczas eksploatacji obiektu.
Ponadto świadczymy usługi doradztwa technicznego i nadzoru w zakresie ochrony powierzchni konstrukcji budowlanych, inzynieryjnych i instalacji przemysłowych.

Więcej informacji o zakresie naszej działalności znajdziecie Państwo w sekcjach “Usługi” oraz “Technologie”.

Historia
Zakład Usług Technicznych Adam Trocki powstał w 1988 roku. W początkowym okresie naszej działalności wykonywaliśmy różnorodne prace na wysokości przy użyciu technik alpinistycznych, głównie na terenie zakładów przemysłowych.
Potrzeby zgłaszane przez naszych Klientów dotyczyły często trudnych i nietypowych problemów, które trudno było rozwiązać przy użyciu powszechnie stosowanych metod. W związku z tym przyjęliśmy strategię rozwoju firmy polegającą z jednej strony na ograniczeniu zakresu działalności do zagadnień związanych z ochroną i konserwacją powierzchni różnorodnych materiałów budowlanych, z drugiej zaś – na wzbogaceniu naszej wiedzy, kwalifikacji i wyposażenia tak, aby móc zaoferować naszym Klientom skuteczne i trwałe rozwiązania nawet w najtrudniejszych przypadkach.
Na początku lat 90-tych jako jedna z pierwszych firm w Polsce zastosowaliśmy technologię czyszczenia hydrodynamicznego oraz czyszczenia strumieniowo-ściernego na mokro (w przemyśle petrochemicznym oraz przy pracach związanych z renowacją obiektów zabytkowych). W tym okresie wprowadzilismy również do naszej oferty szereg powłok specjalnych (elastomery, polimery z proszkami metalicznymi i ceramicznymi, powłoki o wysokiej gładkości zastępujące ceramikę i szereg innych).
W latach 1995 – 1997 zrealizowalismy pierwszy duży kontrakt dla energetyki (zabezpieczenia antykorozyjne i chemoodporne nowego bloku ciepłowniczego w Elektrociepłowni EC1 w Bielsku-Białej). Od tego czasu naszą główną specjalizacją stało się kompleksowe wykonanie prac związanych z ochroną powierzchni konstrukcji stalowych i betonowych (antykorozja, powłoki chemoodporne, posadzki, oznakowania, prace porządkowe) na budowach nowych obiektów energetycznych w ramach przygotowania do odbioru końcowego. W latach 1995-2014 wykonywaliśmy tego rodzaju prace na budowach 9 nowych bloków energetycznych i ciepłowniczych oraz 4 instalacji odsiarczania spalin.
Pracujemy nie tylko dla energetyki – realizujemy rówież kontrakty na zlecenie innych gałęzi przemysłu, a także w miejscach, gdzie wymagania w zakresie ochrony środowiska są szczególnie wysokie (np. skocznia narciarska na Wielkiej Krokwi w Zakopanem – teren parku narodowego, kolejka linowa w Białce Tatrzańskiej, wyciągi narciarskie dla prywatych inwestorów w różnych miejscowościach).
W roku 2000 jako jedna z 4 pierwszych firm antykorozyjnych w Polsce wdrożyliśmy system zapewnienia jakości zgodny z wymaganiami normy ISO 9001 i uzyskaliśmy certyfikat BVQI.
Od roku 1999 prowadzimy działalność w zakresie doradztwa technicznego, projektowania zabezpieczeń antykorozyjnych i chemoodpornych, nadzoru i kontroli jakości w zakresie ochrony powierzchni stali i betonu.

Dlaczego warto z nami współpracować?
- Posiadamy bogatą wiedzę praktyczną w zakresie zastosowania różnorodnych materiałów powłokowych. Znamy mocne i słabe strony poszczególnych materiałów, ich właściwości aplikacyjne oraz zachowanie w długich okresach czasu. Niektóre zabezpieczone przez nas obiekty są monitorowane od kilkunastu lat. Dzięki temu jesteśmy w stanie wskazać naszym Klientom takie rozwiązania, które nie tylko zapewnią jednorazową oszczędność (niższe koszty wykonania), ale także zapewnią obniżkę kosztów eksploatacji i brak problemów z utrzymaniem obiektów w dłuższym okresie czasu;
- Mamy duże doświadczenie w zakresie wykonania prac w warunkach polowych. Dobierając materiały i technologie zawsze staramy się, aby wymagania producenta materiałów w zakresie warunków aplikacji były niższe od tych, które jesteśmy w stanie osiągnąć. Dzięki temu zawsze jesteśmy “po bezpiecznej stronie”.
W 1999 roku na terenie Elektrociepłowni EC Tychy wykonano ekspertyzę zawierającą porównanie powłok antykorozyjnych wykonanych w wytwórni konstrukcji stalowych oraz wykonanych przez nas na placu budowy. Jakość powłok wykonanych przez naszą firmę była znacznie wyższa.
- Potrafimy współpracować z innymi firmami wykonawczymi w ramach realizacji dużych kontraktów. Wykonanie prac antykorozyjnych w trakcie dużej budowy jest trudnym zadaniem – przede wszystkim organizacyjnym. Prace antykorozyjne kolidują praktycznie z każdą inną branżą, a z harmonogramu prac często wynika konieczność ich wykonania w trudnych warunkach atmosferycznych.
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, doborowi odpowiednich technologii aplikacji, a także szerokiemu zastosowaniu technik dostępu linowego (co wpływa zarówno na obniżkę kosztów, jak i na skrócenie terminów realizacji prac) wszystkie dotychczasowe zadania zostały zrealizowane w terminie i bez istotnych usterek, co potwierdzja liczne referencje.

Zachęcamy Państwa do współpracy!